آشنایی با فنگ شویی

آشنایی با فنگ شویی و نقش آن در زندگی امروزه

آشنایی

فنگ شویی کلمه ای چینی بوده و به معنی باد و آب می باشد، و یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیاء در ساختمان های مسکونی، تجاری، باغ استفاده می شود، تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد.

اصول فنگ شوی

در فلسفه فنگ شوی، چی نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد شنگ چی (یا دم کیهانی یا انرژی حیاتی) نامیده می شود و شانس خوب را به انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می کند و جریان داشتن درست و مناسب چی در خانه بسیار مهم است.

اما اگر چی راکد بماند و نتواند جریان آزادانه ای داشته باشد به انرژی مخربی تبدیل می شود که شا چی یا هما شا نامیده می شود.

انباشتگی و بی نظمی (مثلا اتاق نامرتب و کپه های لباس یا وسایل بی مصرف در کیف یا در راهرو و تراس ساختمان) موجب می شوند چی نتواند آزادانه به حرکت در آید و به شا چی تبدیل می شود.

برای جریان داشتن چی باید از خطوط نوک تیز اجتناب کرد. مثلا اثاثیه ای که لبه گرد دارند بهتر از وسایل نوک تیز است، زیرا چی در خطوط منحنی حرکت می کند و شا چی در خطوط نوک تیز و شکسته.

در فلسفه چینی عناصر اربعه نداریم بلکه پنج عنصر داریم . این پنج عنصر چوب، آتش، خاک، فلز و آب هستند. عدد 5 در چین عدد بخت است.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)